FARMÁŘSKÁ DS SKŘÍTEK ® DUBÍNEK | Hlídací centrum SKŘÍTEK aneb něco jako školička

 

 

 

MŮŽETE NAHLÉDNOUT DO NAŠICH PROSTOR POMOCÍ: 

HLÍDACÍ CENTRUM SKŘÍTEK Z.S. 

https://maps.app.goo.gl/WY7dFdy2axN6hRkr9 

 

NAJDETE NÁS TAKY NA FACEBOOKU:

www.facebook.com/farmarskaskolkateplice

 

 DĚTSKÁ SKUPINA Skřítek Prokůpek 

V rámci projektu je provozováno zařízení péče o děti, které sloužÍ rodinám, kde alespoň jedna osoba má vazbu na trh práce. Zařízení JE provozováno jako registrovaná dětská skupina dle zákona č.247/2014 Sb. a JE určeno pro veřejnost. Kapacita dětské skupiny je 12 dětí.

 

Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě v místě realizace projektu a zlepšení podmínek především pro zaměstnanost žen s dětmi.

 

Cílovou skupinou projektu jsou rodiče s malými dětmi (rodiče na mateřské/rodičovské, osoby pečující o osobu blízkou nebo závislého člena rodiny, rodiče samoživitelé/ky, (začínající) podnikatelé/ky, OSVČ, zaměstnanci/kyně).

 

V rámci projektu JE zajišťována péče o děti již ve věku od 1 roku, což umožňUJE řadě rodičů (a především pak matek) sladit jejich rodinný a pracovní život. Tím se zvýší uplatnitelnost těchto žen na trhu práce a jejich konkurenceschopnost, což jsou významné předpoklady pro boj proti diskriminaci ze strany zaměstnavatelů, se kterou se jinak ženy pečující o malé děti velmi často setkávají.

 Zaměřujeme se hlavně na rozvoj dětí v rámci jednotlivých výchov (tělesná, výtvarná, hudební, taneční, dramatická, v případě zájmu dokážeme zprostředkovat i jazykovou výuku - AJ), a stejně tak klademe důraz na jejich sociální, emoční a inteligenční rozvoj.

U nás se Vaše děti rozhodlně nudit nebudou, naší náplní je i farmářská činnost.   --> čili děti se starají jak o své vypěstované plodiny (například rajčátka, jahůdky, okurky, cukety apod.) Vše si s naší pomocí zasadí, zalévají, starají se a samozřejmě v neposlední řadě si úrodu i sklidí a snědí. Dále zde máme zvířátka o které se také starají (slepičky, králíčky, činčilku, ptáčka, rybičky...)

 

PÉČI O NAŠE NEJMENŠÍ, ZAJIŠŤUJE NEJEN PEDAGOGICKÝ, ALE I ZDRAVOTNICKÝ PERSONÁL.