FARMÁŘSKÁ ŠKOLKA SKŘÍTEK®

Naše školka je v registru DĚTSKÝCH SKUPIN pod MPSV.

Rádi bychom Vám představili koncept našich školek.

 Naše organizace působí od roku 2013 a pomalu se rozvíjí.

 Počátkem roku 2016 se zrodila myšlenka zřídit dětem Farmářskou školku. Z myšlenky byl okamžitě plán a začalo se usilovně pracovat a prověřovat, abychom byli skutečně první Farmářská školka v celé ČR! A to se povedlo. Začali jsme pracovat na zřízení Farmářské školky, kde je součástí výchovného režimu péče o zvířátka na zahradě školky, kde děti  mají vlastní minifarmu, a kde si opečovávají záhonky a pěstují ovoce, zeleninu a bylinky. 

 Následně jsme opatřili prostory, zvířátka a ještě tentýž rok jsme se pustili do práce, aby bylo vše potřebné připravené pro žádost o dotace a registr do dětských skupin, kde jsme byli úspěšně zaregistrováni s vybudováním od 1.2.2017 a zahájením provozu od 1.7.2017.

 Můžeme se hrdě pyšnit, že jsme byli PRVNÍ A JEDINÁ FARMÁŘSKÁ ŠKOLKA V CELÉ ČESKÉ REPUBLICE!

 Proto jsme si nechali zaregistrovat ochranné známky ve znění Farmářská školka Skřítek, Farmářská školka a Skřítek.

 

Můžete nahlédnout do našich prostor pomocí: 
Hlídací centrum Skřítek z.s. - V Zápolí

https://goo.gl/maps/kVS5FWoBH4Cd79QH7

 

Nacházíme se v rodinném domku se zahradou, kde máme pro děti školky 2 zakrslé kozičky, jednu zakrslou ovečku, koťátka, slepičky HEDVÁBNIČKY a králíčky.
Krásné prostředí Doubravka-Újezd. Autobus č. 28, kousek od ZŠ.

Jsme náhradním řešením pro rodiče, kterým se nepodařilo umístit děti do státní školky z kapacitních důvodů, nebo z důvodu nízkého věku dítěte či nějakého nedostatku-omezení.Těm nabízíme bohatý zábavně-vzdělávací program založený na všech složkách klasické předškolní výchovy. Zaměřujeme se hlavně na rozvoj dětí v rámci jednotlivých výchov (tělesná, výtvarná, hudební, taneční, dramatická, v případě zájmu i jazyková - AJ), a stejně tak klademe důraz na jejich sociální, emoční a inteligenční rozvoj.

S dětmi prožijeme Mikuláše, Vánoce (pečení cukroví), maškarní bály, vítání jara, divadélko, opékání buřtů, výlety do přírody a podobně.

Nacházíme se v krásném a klidném prostředí v Plzni Újezdě, kde máme k dispozici tělocvičnu a nově zrekonstruované tartanové hřiště, kde je mimo jiné veliké pískoviště, houpačky, klouzačky a různé prolézačky. Při nepříznivém počasí máme k dispozici klasickou tělocvičnu včetně veškerého vybavení.
Celý objekt je oplocen.

Z dětí uděláme malé farmáře, kde na naší vlastní zahradě mají mini kozičku Lízu a Týnu a mini ovečku Beky. Čekají na ně také zakrslí králíčci a slepičky. Veškerou péči o děti zajišťuje kvalifikovaný pedagogický a zdravotnický kolektiv.

Druhou naší službou je péče o batolata ve věku od 12 měsíců.U těch se zaměřujeme, kromě samozřejmé zdravotní a hygienické péče, hlavně na rozvoj motorických schopností, řečových dovedností,  hygienických návyků a samostatnosti.

To vše doprovázené velkým množstvím zábavy, her, pohádek, seznamování se s výtvarnou a hudební výchovou apod. 

Péči o naše nejmenší, zajišťuje nejen pedagogický, ale i zdravotnický personál.

Náš provoz je nepřetržitý!!!!

Naším cílem je naučit děti společně si hrát, začlenit se do kolektivu, vzájemně si pomáhat, radit a respektovat se. Proto nemáme věkově rozdělené třídy jako jiná zařízení. Děti spolu tráví čas v pro ně přirozenějším, věkově různorodém prostředí.